Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    В одеській мерії прокоментували рішення ОВА щодо нових топонімів

    Наприкінці минулого тижня в Одесі поширювалось розпорядження ОВА щодо перейменування 85 вулиць міста відповідно до закону «про деколонізацію».

    До списку, крім інших, потрапили вулиці в історичному центрі, щодо яких напередодні проводилися обговорення та голосування на сайті мерії, а також інші топоніми міста — на честь відомих одеситів та письменників, які прославили Одесу. Зокрема в ОВА рекомендували прибрати пам’ятник Пушкіну на Приморському бульварі. Тож, у мерії відреагували на це розпорядження.

    Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

    Перейменування вулиць в Одесі відбулося на виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності з 27 липня минулого року. До 27 січня цього року право перейменування надавалося міськраді, а до 27 квітня — безпосередньо міському голові. Весь цей час в місті велися дискусії, обговорення та відбувалися суперечки активістів з топонімічною комісією міськради. Тож, до моменту, коли право позбавити місто від радянських та імперських топонімів, перейшло до ОВА, доля багатьох вулиць в місті міською владою вирішена не була. Тому ОВА розв’язала це питання «пакетно».

    Офіційно розпорядження Олега Кіпера від 26 липня №694/А-2024 досі не оприлюднено, але про нього проінформували у Facebook заступниця директора Департаменту культури облдержадміністрації Ярослава Різникова та член робочої групи з питань деколонізації Артем Карташов.

    Тоді одесити побачили, що крім Пушкіна з топонімічної карти міста були прибрані вулиці: Бабеля, Багрицького, Ільфа та Петрова, Віри Інбер, Катаєва, Юрія Олеші, Паустовського та Жванецького.

     

    «Це обнуляє наше місто»: в одеській мерії прокоментували рішення ОВА щодо нових топонімів

     

    Водночас у мерії вважають, що не всі топоніми зі списку ОВА можна було перейменовувати. Зокрема ті, які перебувають у зоні об’єкта історичної спадщини ЮНЕСКО, яким є історичний центр міста. Крім того, Одеса з 2019 року є літературним містом ЮНЕСКО, а подібне перейменування може поставити під сумнів позицію міжнародної спільноти щодо нашої спадщини та й нівелювати цінність літературної Одеси в масштабах світу.

    У місті Одесі, яке ЮНЕСКО у 2019 році включила до списку творчих міст світу в галузі літератури, розпорядженням Обласної адміністрації перейменовують не одну, не дві, а одразу усі вулиці, названі на честь одеських письменників, літературні твори яких визнані світовою культурною спадщиною, перекладені на всі мови та які прославили це місто на всіх континентах — Бабеля, Багрицького, Ільфа та Петрова, Інбер, Катаєва, Олеші, Паустовського, Жванецького. Пушкінська, яка має таку назву 140 останніх років, тепер буде Італійською, – прокоментував директор департаменту культури міськради Іван Ліптуга.

    Напередодні, член робочої групи з питань деколонізації при одеській ОВА Артем Карташов пояснював, аби у свідомості містян «великими одеситами» були саме ці люди, деякі з яких з Одесою по суті не пов’язані, — постаралася російська пропаганда за радянських часів.

    Наприклад, що Віра Інбер, народилася в Одесі, але була лауреаткою Сталінської Премії та активно приймала участь в агітаційній діяльності комуністів чи Юрій Олеша, який вчився в Одесі, працював в ОдУкросте та малював плакати викриваючи «антикласовий елемент», а у 1921 році поїхав.

    Однак сьогодні достоменно відомо, що  Жванецький, який у 85-років прийняв нагороду від путіна, ніколи не вважав Одесу часткою «імперії» – про це він говорив у своїх інтерв’ю.  Або Ісаак Бабель, який народився в Одесі, писав про місто та був розстріляний у 1939 році за «антирадянську терористичну діяльність».

    Тепер тут, в Одесі, іноагентом став Бабель. Розстріляний НКВД автор Одеських оповідань, вдруге розстріляний нами. Істориками мамкиними…Це моє місто і моя країна, а Бабель – один з найулюбленіших письменників. Я щось крамольне зараз , мабуть, сказала…. Одесити. Я от зараз геть не чиновниця. Я одеська жінка, мама, дружина, сестра, донька. Я хочу так просто обійняти вас, всіх, хто лишається тут. І тримає нашу Одесу і Україну в долонях. Бо любимо, – написала Олена Буйневич.

    Тож у мерії стверджують, що не мають до цих перейменувань жодного відношення та, поки були повноваження, міська влада нібито виконала усі вимоги закону про «деімпериалізацію» .

    Виходячи з логіки «деколонізаторів», ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою — це «обнуляє» наше місто, — зазначив у заяві мер.

    Також у мерії започаткували голосування щодо підтримки або непідтримки нових топонімів та демонтажу памʼятників, запропонованих ОВА. Та на цей час думки поділилися майже навпіл.
    А тим часом, відома в місті гід Катерина Єргеєва повідомила, що після перейменування не буде водити екскурсії містом.

    «Бум» з перейменуванням вулиць став для мене «точкой невозврата». Бачити, як вихолощується ідентичність рідного міста, як кенселять культурну ДНК Одеси для мене, одеситки в третьому поколінні, – нестерпно, – повідомила Катерина.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Оборудование для испытания бетона и его роль

    Бетон является основным строительным материалом для возведения зданий, мостов и дорог. Его свойства должны соответствовать стандартам, чтобы конструкции могли выдерживать нагрузки и воздействие окружающей среды. Лабораторное оборудование для испытаний бетона помогает проверить его прочностные, физико-химические и эксплуатационные характеристики. Чтобы проверка прочности бетона было точным, важно применять качественное оборудование. Для чего проводятся испытания бетона? Основная цель испытаний бетона […]

    Индикаторные полоски для лабораторных тестов

    Они представляют собой простой и эффективный инструмент для проведения анализа различных образцов. Они представляют собой небольшие полоски, пропитанные специальными реагентами, которые вступают в химическую реакцию с анализируемым веществом. Эти полоски широко используются в медицине, экологии, пищевой промышленности, а также в образовательных и научных исследованиях. Особенности индикаторных полосок Индикаторные полоски работают на основе реакции между реагентом, […]

    Современное оборудование для анализа масличных культур и его интересные отличия, функции

    Масличные культуры считаются важным сырьем для производства растительных масел, кормов, биотоплива и других продуктов. Высокое качество конечной продукции зависит от точного анализа сырья. Для этого используются специализированные виды оборудования, которые помогают определить ключевые показатели качества. Для чего нужен анализ? Анализ масличных культур необходим на всех этапах их обработки, от посева до переработки. Основные цели исследований: […]

    Почему выбрать зимние шины 265/50 R20?

    Зимние шины 265/50 R20 предназначены для машин, эксплуатируемых в холодное время года, когда показатели столбика термометра падают ниже +7 градусов. Этот размер сочетает в себе сочетание идеальных параметров для надежности, управляемости и безопасности на дороге. Рассмотрим, почему именно зимние шины 265/50 R20 заслуживают вашего внимания, а также какие преимущества они предоставляют водителям в зимних условиях. […]