Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Частина Спасо-Преображенськогой собора в Одесі підлягає демонтажу

  В ніч на 23 липня 2023 року російська ракета влучила у саме серце Спасо-Преображенського собору в Одесі — вівтарну частину.

  Про деталі руйнувань 25 липня під час брифінгу розповів протоієрей Максиміан Погореловський (Одеська єпархія УПЦ), повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

  У ніч на 23 липня ракета поцілила у саме серце собору – вівтарну частину, де ведеться
  божественна літургія. Через удар вівтар повністю зруйновано, також знесена 1,5 метрова стіна, яка опрокинула колонаду. Ракета пробила два поверхи вниз.

  Нижній храм собору залишився неушкодженим. Там у металевому саркофазі знаходилися мощі святителя Інокентія, останки графа та графіні Воронцових – все залишилося неушкодженим.

  Ікони Іверська та Касперівська також збереглися, тому що знаходились у броньованому саркофазі – постраждало лише скло.

  Вцілив Хрест. Треба відновити лише постамент, де він стояв, – додав священослужитель.

  Максиміан Погореловський розповів, що зникла лише ікона Спаса Нерукотворного:

  У 2010 році освячував цей собор Блаженніший митрополит Київський та всієї України Володимир. На це богослужіння приїхав патріарх Кирило, який у 2010 році подарував ікону Спас Нерукотворний. Досі невідомо, куди поділася після вибуху саме ця ікона. Всі ікони вціліли, а де ця – невідомо.

  Цей дар не був прийнятий Богом, тому що він не з любов’ю був подарований для одеситів, а від гордості, – ось так сказав наш митрополит.

  Наразі вирішується питання, скільки треба демонтувати вівтарної частини. Частину, куди прилетіла ракета, потрібно зруйнувати та відновлювати знову. Також спеціалісти будуть досліджувати, у якому стані фундамент.

  Окрім цього, найшвидше потрібно перекрити дах собору, щоб не залив дощ.

  Источник: Новости Одессы

  Добавить комментарий

  Курсы английского языка онлайн: развивайте навыки с EnglishDom!

  Свободное владение английским языком открывает перед вами массу перспектив: от просмотра фильмов с оригинальной озвучкой до путешествия по миру, от обучения в престижных зарубежных университетах до карьерного роста. Онлайн курсы английского в Englishdom делают процесс обучения легким и доступным.  Платформа EnglishDom предлагает онлайн курсы для разных уровней изучения – от начального до высокого. Основное преимущество […]

  Область применения и особенности шариковых подшипников

  Шариковый подшипник предназначен для восприятия нагрузок и обеспечения вращения валов машин и механизмов относительно неподвижных осей с минимальным трением. Конструктивно состоит из наружного и внутреннего кольца, между которыми расположен ряд шариков, вращающихся по дорожкам качения этих колец. Благодаря этому нагрузка распределяется равномерно. Прежде чем купить подшипники, нужно узнать об особенностях представленных деталей. Область использования подобных конструкций […]

  Каші Гербер: якісний прикорм для дитини

  Перший прикорм повинен наповнювати організм корисними речовинами та вітамінами, але в строго відміряних дозах – перевищення певного показника також небезпечне. Дитина має бути ситою і отримувати задоволення від нової їжі, тому на допомогу батькам приходять спеціальні дитячі каші. Як підібрати дитячу кашу Вибір товарів на ринку просто величезний, тому при виборі враховують вікову категорію та […]

  Каши Гербер: качественный прикорм для ребенка

  Первый прикорм должен наполнять организм полезными веществами и витаминами, но в строго отмеренных дозах — превышение определенного показателя также опасно. Ребенок должен быть сытым и получать удовольствие от новой пищи, поэтому на помощь родителям приходят специальные детские каши. Как подобрать детскую кашу Выбор товаров на рынке просто огромный, потому при выборе учитывают возрастную категорию и […]