Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Спробу заборонити військовим балотуватися Голова Одеського КВУ назвав неприйнятними.

  Верховна Рада України планує ухвалити у другому читанні закон, за яким військовим хочуть заборонити балотуватися до парламенту чи обіймати політичні посади, а також заборонити військовослужбовцям, особливо воєначальникам, висловлювати свої зауваження щодо внутрішньополітичних питань.

  Як зазначили в Одеській обласній організації «Комітету виборців України», законопроєкт був розроблений ще у 2020 році і прийнятий за основу 16 лютого 2022 року. Тепер його готують до другого читання.

  На думку голови організації Анатолія Бойка, такі пропозиції є абсолютно неприйнятними, а також «свідомим, грубим та цинічним порушенням Конституції та прав військових як громадян України та їх злочинна дискримінація».

  Анатолій Бойко наполягає, що жоден громадянин не може бути обмежений в правах за будь-якою ознакою (стать, вік, національність тощо), зокрема професійною.

  Звісно, є питання державної таємниці, але тоді особа або підписує індивідуально документ про нерозголошення, або обмеження на поширення накладається на саму інформацію, але ураження політичних та громадянських прав цілої категорії громадян за професійною ознакою — дискримінація та злочин проти Конституції, демократії та прав людини.

  Анатолій Бойко.

  В Одеському КВУ вважають запропоновані норми — яскравим прикладом токсичного, викривленого законотворення, зловживання парламентським мандатом та намаганням ошукати суспільство. Тому, що законопроєкт №4210 був зареєстрований ще в жовтні 2020 року і спрямований на вирішення глобального розвитку обороноздатності країни, і про військовослужбовців там безпосередньо не йшлося.

  Таким чином, як зазначають експерти організації, виглядає так, що чинне політичне керівництво просто знайшло зручний, на його думку, законопроєкт, аби через правки до якого (абсолютно невідповідні суті самого законопроєкту) протягнути вирішення власних політичних проблем. Ця практика була придумана та застосована «Партією регіонів» ще в часи Януковича.

  Ці правки безпосередньо підривають стійкість, згуртованість і обороноздатність краіни, бо це — прямий напад на права та громадянську гідність військовослужбовців, які просто зараз, ризикуючи власним життям на передовій, боронять країну. Наслідки для морального стану складу ЗСУ можуть бути не найкращі. І це вже — пряме підігрування ворогу. Це абсолютно совково-кремлівський підхід як за формою так і за змістом, якому не може бути місця в Україні. Керівництво політичної сили, депутати від якої є авторами цієї ганьби, має негайно публічно вибачитись та гарантувати відкликання цих дискримінаційних поправок, інакше суспільство має вважати, що воно несе за них безпосередню відповідальність, з усіма відповідними наслідками.

  Анатолій Бойко.

  16 лютого 2022 року парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт № 4210, який має удосконалити процедури оборонного планування з урахуванням досвіду НАТО та держав-членів ЄС.

  Між тим Верховній Раді запропонували замінити двох міністрів. Міністри освіти та науки України Сергій Шкарлет та стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін написали заяви про звільнення з посад.

  У лютому Кабінет міністрів України ухвалив низку кадрових рішень стосовно керівництва силових відомств країни. Керівником Міністерства внутрішніх справ країни призначили Ігоря Клименка, який керує міністерством з 18 січня для чого йому надали посаду заступника міністра.

  Річ у тім, що 18 січня 2023 року Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський загинув в результаті падіння гвинтокрила в Броварах на Київщині.

  Кирило Бойко

  Источник: Регіональна мережа якісної журналістики

  Добавить комментарий

  Вибір одягу в магазині для війскових

  Військовий магазин є надійним джерелом якісного та функціонального одягу та спорядження, розробленого спеціально для використання в бойових умовах. Завдяки широкому асортименту товарів такі магазини є дуже популярними серед військових, поліцейських, рятувальників та прихильників активного відпочинку. Що пропонує магазин для військових В онлайн-каталозі зібрана велика кількість якісних предметів одягу, тактичної екіпіровки та оснащення, яке потрібно військовослужбовцям […]

  Бюджетные шины Rovelo – технологии и качество по выгодной цене

  Происхождение бренда Rovelo тесно связано с его материнской компанией, Sailun Co., основанной в 2002 году. За прошедшие годы компания превратилась из местного производителя в глобальную торговую марку с расширенными операциями по всему миру. Сегодня бренд управляет исследовательскими центрами, расположенными в Европе, Китае, Вьетнаме и Северной Америке, они обеспечивают адаптацию продукции к различным рыночным условиям и […]

  Картины Карпачова от Strateg – как работает суггестивно-проективная арттерапия?

  Стресс, тревога и эмоциональная перегрузка стали нашими постоянными спутниками. От этого страдают и наши дети, которые не всегда могут словами объяснить свое внутреннее состояние. В таких случаях на помощь приходит суггестивно-проективная арттерапия, сочетающая в себе элементы искусства, психотерапии и суггестии.  Что такое суггестивно-проективная арттерапия? Суггестивно-проективная арттерапия – это метод психотерапии, основанный на использовании искусства для […]

  Тонирование фар пленкой: преимущества и недостатки

  Оклейка фар пленкой становится все популярнее среди владельцев авто. Рассказываем, зачем она нужна, а также какие есть плюсы и минусы  у процедуры, чтобы вам было легче принять решение касательно тюнинга авто.  Тонирование фар пленкой из полиуретана обеспечивает защиту оптики от механических повреждений, таких как сколы и царапины, и воздействия ультрафиолета. Однако, в отличие от прозрачной […]