Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    На межі знищення опинилися старовинні пам’ятки у центрі Одеси

    Одеський будинок Фука знаходиться у важкому стані — пам’ятка архітектури національного значення руйнується з кожним днем. Дощі і негода прискорюють цей процес. Проте власник досі не провів консерваційні роботи, які можна здійснити за спрощеною процедурою. Занепад старовинного будинку призвів до пошкодження розташованої поруч ще однієї пам’ятки архітектури – будинку Магнера.

    Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіла депутатка Одеської міськради Ольга Квасницька, передає Українська Служба Інформації.

    За її словами, у будинку Фука відсутні всі необхідні заходи консервації. Крім того, будівля негайно потребує укріплення та протиаварійних робіт, адже останній ремонт там робився в 1979 році. Вже багато років будівля порожня, а її фасад закритий банерами. Втім власник вказує на те, що хотів би зробити реконструкцію, проте депутат зауважила, що науково-проєктна документація з відновлення національної пам’ятки не пройшла експертизу.

    Що відбувається? Фактично все руйнується, реакції відповідних інституцій не існує. Дивіться, Міністерство культури щодо будинку Фука немає жодного розпорядження з приводу приведення його в належний стан, – підкреслила Ольга Квасницька.

    Зазначимо, будинок Фука – це знаменитий пам’ятник архітектури національного значення. Він розташований на розі Приморського бульвару та провулку Чайковського. 15 листопада відповідна комісія обласного управління провела перевірку будівлі, але її результати поки публічно невідомі.

    Акт я запросила, тому що я хочу звертатися до правоохоронних органів, – додала Квасницька.

    Нагадаємо, пам’ятка перебуває на балансі обласної ради, проте з 2005 року її власником є компанія «Град Інвест», яка 2013 року оформила документи на землю під будівлею та має дозвіл на реконструкцію будинку.

    Руйнується й поруч розташована пам’ятка архітектури, старовинний одеський особняк Магнера – власник якого, за словами Ольги Квасницької,  неналежним чином виконує умови охоронного договору. Водночас будинок постійно затоплює, він має аварійний стан, який ніяк не визначать відповідні департаменти. Мешканці будівлі неодноразово зверталися у мерію. Там створили експертну комісію для визначення аварійності будинку, але потім питання «забули». Були спроби чиновників провести іще один технічний огляд, але врешті решт він не відбувся.

    Всі ці роки цей будинок неодноразово існував в переліку програми щодо підтримки наших пам’яток, але потім чомусь зникав та фінансування на цей об’єкт не виділялося. Ми завтра побачимо рішення нашої комісії пам’яток, яким зобов’яжуть ОСББ Чайковського, 4 здійснювати термінові протиаварійні роботи у зв’язку з тим, що Одеська міська рада, не проводячи належну експертизу, вважає, що цей будинок знаходиться в незадовільному стані, – прокоментувала Квасницька.

    21 вересня проєкт рішення про визнання будинку Магнера аварійним включили до порядку денного виконкому. Однак у дійсності, додала депутатка, все не так просто.

    Це профанація. Якщо власників зобов’яжуть негайно провести протиаварійні роботи, що це означає і що значить негайно? Коли ми знаємо, яка довга процедура отримання всіх необхідних дозвільних документів, для того, щоб такі реставраційні роботи на пам’ятці розпочалися. А через те, що ці два об’єкти знаходяться у буферній зоні ЮНЕСКО, тепер ще треба буде чекати висновки цих інституцій. Це фактично перекладання своїх зобов’язань, які повинні робити органи місцевого самоврядування, область і Міністерство культури, на мешканців ОСББ, які фінансово не зможуть витягнути цю реставрацію, – наголосила Квасницька.

    Якщо ОСББ зобов’яжуть провести протиаварійні роботи, власникам дома потрібно буде самостійно розробити науково-прєктну документацію, узгодити її з Міністерством культури, а потім отримати відповідні рекомендації від ЮНЕСКО.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Оборудование для испытания бетона и его роль

    Бетон является основным строительным материалом для возведения зданий, мостов и дорог. Его свойства должны соответствовать стандартам, чтобы конструкции могли выдерживать нагрузки и воздействие окружающей среды. Лабораторное оборудование для испытаний бетона помогает проверить его прочностные, физико-химические и эксплуатационные характеристики. Чтобы проверка прочности бетона было точным, важно применять качественное оборудование. Для чего проводятся испытания бетона? Основная цель испытаний бетона […]

    Индикаторные полоски для лабораторных тестов

    Они представляют собой простой и эффективный инструмент для проведения анализа различных образцов. Они представляют собой небольшие полоски, пропитанные специальными реагентами, которые вступают в химическую реакцию с анализируемым веществом. Эти полоски широко используются в медицине, экологии, пищевой промышленности, а также в образовательных и научных исследованиях. Особенности индикаторных полосок Индикаторные полоски работают на основе реакции между реагентом, […]

    Современное оборудование для анализа масличных культур и его интересные отличия, функции

    Масличные культуры считаются важным сырьем для производства растительных масел, кормов, биотоплива и других продуктов. Высокое качество конечной продукции зависит от точного анализа сырья. Для этого используются специализированные виды оборудования, которые помогают определить ключевые показатели качества. Для чего нужен анализ? Анализ масличных культур необходим на всех этапах их обработки, от посева до переработки. Основные цели исследований: […]

    Почему выбрать зимние шины 265/50 R20?

    Зимние шины 265/50 R20 предназначены для машин, эксплуатируемых в холодное время года, когда показатели столбика термометра падают ниже +7 градусов. Этот размер сочетает в себе сочетание идеальных параметров для надежности, управляемости и безопасности на дороге. Рассмотрим, почему именно зимние шины 265/50 R20 заслуживают вашего внимания, а также какие преимущества они предоставляют водителям в зимних условиях. […]