Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  На Одещині вирощуватимуть бавовну, яка потрібна для виробництва пороху

  Бавовни буде більше – у всіх сенсах. Бо йдеться про вирощування бавовни.

  Про це повідомили у департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

  У вівторок в Одеському державному аграрному університеті пройшов семінар з питань вирощування нішевих культур. В роботі взяли участь представники ВРУ, Мінагрополітики, Мінстратегпрому, Держпродспоживслужби, Держрибагентства, Одеської ОВА, УІЕСР, ІКОСГ, СГІ-НЦНС, ОДАУ, міжнародні партнери, керівники аграрних підприємств та асоціацій.

  На семінарі йшлося про технології вирощування бавовнику та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом потенційних суб’єктів господарювання. Крім того, міжнародні партнери презентували власний досвід вирощування цієї рослини.

  Зазначено, що ідеальні природно-кліматичні умови для цієї сільськогосподарської культури склалися в Бессарабії.

  А зважаючи на те, що бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху, її вирощування на полях Одещини, не лише матиме економічний ефект, але й допоможе оборонному сектору, який потребує 10 тисяч тонн бавовняної целюлози. Щоб отримати цей обсяг сировини, необхідно мати площу посівів близько 30 тисяч гектарів. Причому цікаво: площа посівів може зменшитися вдвічі, якщо бавовну висадити на зрошуваних землях. Хоча цю сільськогосподарську культуру можна вирощувати на землях без поливу, – йдеться у повідомленні.

  У департаменті нагадали, що з початку 2024 року парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував та рекомендував до розгляду в парламенті законопроєкти, що дозволять зареєструвати права на сорти бавовнику, в тому числі генетично модифіковані, протягом місяця після підписання закону. При тому, що зараз реєстрація не генетично модифікованого бавовнику займає 2—3 роки, а реєстрація ГМО бавовнику взагалі заборонена. Також зміни в законодавстві дадуть можливість захистити інтелектуальні права власників насіння і здійснювати контроль за сортами.

  Якщо вдасться оперативно внести зміни у законодавство, то посівна кампанія розпочнеться в кінці квітня — на початку травня, і вже в цьому році Україна одержить перший врожай бавовни.
  Крім того, прийняття законопроєктів дозволить залучити інвестиції у завод із виробництва сирцю, розміром у 30-50 млн доларів. Початкова потужність заводу становитиме 1 500 тонн сирцю на рік із поступовим нарощуванням до 6 000 тонн.

  Є ідеальні умови: на Одещині вирощуватимуть рослину, яка потрібна для виробництва пороху (фото)

  Є ідеальні умови: на Одещині вирощуватимуть рослину, яка потрібна для виробництва пороху (фото)

  Є ідеальні умови: на Одещині вирощуватимуть рослину, яка потрібна для виробництва пороху (фото)

  Источник: Новости Одессы

  Добавить комментарий

  Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

  В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]

  Моторное масло 0W20: незаменимый элемент для вашего автомобиля

  Моторное масло 0W20 – это не просто жидкость, а важный компонент, обеспечивающий стабильную работу двигателя. Это масло для двигателя обладает уникальной вязкостью, что делает его особенно подходящим для использования в холодных климатических условиях. Оно обеспечивает легкий запуск двигателя при низких температурах, снижает трение и износ деталей, а также способствует более эффективному расходу топлива. Моторное масло […]

  Как на вкус виски Chivas Regal и что может испортить впечатление от дегустации напитка

  Шотландский виски Chivas Regal уверенно завоевал популярность далеко за пределами Европы. Алкогольный напиток ассоциируется с королевской изысканностью и большим удовольствием. Купанный виски в первые годы истории бренда готовили для подачи королеве Виктории братья Чиваса. В США такое спиртное стало популярным после Второй мировой войны. Среди ценителей Chivas Regal — Фрэнк Синатра и Дин Мартин. Сегодня […]

  Як смакує віскі Chivas Regal і що може зіпсувати враження від дегустації напою

  Шотландський віскі Chivas Regal впевнено завоював популярність далеко поза межами Європи. Алкогольний напій асоціюється з королівською вишуканістю та неабияким задоволенням. Купажований віскі в перші роки історії бренду готували для подавання королеві Вікторії брати Чівас. У США таке спиртне стало популярним після Другої світової війни. Серед поціновувачів Chivas Regal — Френк Сінатра та Дін Мартін. Сьогодні […]