Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    МЗС України ініціювало накладення санкцій на румунську сенаторку.

    Міністерство закордонних справ України ініціювало накладення санкцій на румунську сенаторку Діану Шошоаке як особу, яка створює загрозу національній безпеці.

    Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

    Сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України.

    На думку українських дипломатів, таким кроком маргінальна політикиня намагається «відновити культурну ідентичність румунського населення».

    У МЗС назвали дії Діани Шошоаке класичним прикладом із методички російського реваншизму. Та рішуче засудили спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підважити дух добросусідства між Україною та Румунією.

    Зокрема румунська сенаторка пропонує денонсувати договір про добросусідство і співробітництво Бухареста з Києвом, закликавши до анексії територій України. Діана Шошоаке вважає, що Румунія має «приєднати» до свого складу «історичні території, які їй належали».

    Серед таких територій вона назвала Північну Буковину, Герцу, Буджак тобто серед іншого Болград, Ізмаїл в Одеській області, історичний Марамуреш та острів Зміїний. Згодом вона пояснила, що не закликає до війни, а хоче «уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні».

    16 березня парламент Молдови в четвер у другому читанні ухвалив ініційований партією влади PAS законопроєкт, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття «румунська мова» замість «молдовської» та «рідної» мов.

    Раніше молдовські парламентарі з бійкою ухвалили в першому читанні рішення про зміну офіційної назви мови країни з молдовської на румунську.

    Як повідомляє пресслужба парламенту, законопроєкт, розроблений групою народних депутатів від партії «Дія та Солідарність» (ДІС), передбачає, що у всьому законодавстві Республіки Молдова словосполучення «румунська мова» замінить чинне «молдовська мова».

    Також парламентарі пропонують визнати застарілим текст у статті 13 Конституції «функціонування на основі латинської графіки» й протягом 30 днів з моменту набрання чинності законом, органи державної влади, до повноважень яких належить прийняття, затвердження чи видання нормативних актів, внесуть необхідні зміни.

    Законопроєктом також передбачено, що державне свято «Наша мова», як воно зараз називається в постанові парламенту про пам’ятні, святкові та вихідні дні та в Кодексі законів про працю, має називатися «румунська мова».

    За законопроєкт у першому читанні проголосували 56 депутатів.

    Утім, не обійшлося без сутичок. Так, коли депутатка від партії «Дія та Солідарність» Вероника Рошка презентувала з трибуни законопроєкт, до трибуни вийшли депутати від опозиційного «Блоку комуністів та соціалістів». Вони принесли плакати із закликами провести референдум та дострокові вибори у парламент.

    Депутаты від ДІС спустились до опозиціонерів й один з них, Віталій Жакот, вихопив плакат в соціаліста Олександра Нестеровського. Між депутатами почалася сутичка під час якої Вероніка Рошка продовжила презентувати законопроєкт. Тим часом депутатка-комуністка Діана Караман стала вигукувати у мікрофон «Молдова, Молдова», після чого мікрофон вимкнули й депутати продовжили битися.

    Зрештою, спікер парламенту Ігор Гросу закликав депутатів до спокою, а коли представники більшості повернулися на місця, розгляд законопроєкту продовжився. Попри те, що опозиція блокувала трибуну, рішення було ухвалене.

    У лютому 2023 року в Молдові пішов у відставку уряд.

    А трохи пізніше, президентка Молдови Майя Санду заявила про плани росії здійснити держпереворот в її країні.

    У 2018 році Інтент розбирався, хто й чому навчає дітей на Одещині «молдовській» мові.

    Кирило Бойко

    Источник: Регіональна мережа якісної журналістики

    Добавить комментарий

    Картины Карпачова от Strateg – как работает суггестивно-проективная арттерапия?

    Стресс, тревога и эмоциональная перегрузка стали нашими постоянными спутниками. От этого страдают и наши дети, которые не всегда могут словами объяснить свое внутреннее состояние. В таких случаях на помощь приходит суггестивно-проективная арттерапия, сочетающая в себе элементы искусства, психотерапии и суггестии.  Что такое суггестивно-проективная арттерапия? Суггестивно-проективная арттерапия – это метод психотерапии, основанный на использовании искусства для […]

    Тонирование фар пленкой: преимущества и недостатки

    Оклейка фар пленкой становится все популярнее среди владельцев авто. Рассказываем, зачем она нужна, а также какие есть плюсы и минусы  у процедуры, чтобы вам было легче принять решение касательно тюнинга авто.  Тонирование фар пленкой из полиуретана обеспечивает защиту оптики от механических повреждений, таких как сколы и царапины, и воздействия ультрафиолета. Однако, в отличие от прозрачной […]

    ТОП 10 лучших электромобилей для покупки в 2024

    Электрокары завоевывают все больше сторонников. Экологические соображения, а также все более жесткие нормы выбросов могут подтолкнуть людей к их покупке. Однако определить лучший электромобиль в 2024 году может быть непросто, ведь каждый из них по-своему хорош. В этом списке все автомобили заслуживают внимания, а купить авто из списка или другие качественные электромобили https://atl.ua/autosale/elektromobili рекомендуем в ATL. Рейтинг электромобилей 2024 […]

    Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

    В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]