Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  На «захмарні» ціни на шкільну «продльонку» скаржиться одесит

  Керівництво одеського Ланжеронівського ліцею буцімто пропонує батькам школярів платні групи подовженого дня — за 200 грн за одне заняття.

  Про це написав у Фейсбук голова правління  «Об’єднання організацій роботодавців Одеської області» Костянтин Журавель.

  За його словами, батьки учнів Ланжеронівського ліцею звернулися до громадської організації з проханням встановити законність дій керівництва навчального закладу. Батьки повідомили, що в школі після навчання першої зміни з 10:30 до 11:45  запропоновано проведення груп подовженого дня на платній основі. Вартість відвідування, стверджує Журавель, становить 200 грн за одне заняття.

  Рахуємо разом – 22 дні навчання по 200 грн дорівнює 4 400 за дитину. Тобто це додаткові гроші з бюджету сім’ї за 1 (одну) годину занять. В класі 22-25 дітей. Бюджет з одного класу за місяць – 110 тис. гривень. Питання – як, куди і в чиїх інтересах використовуються ці неоподатковані кошти? Мабуть, ліцей вже з золотими унітазами? А хто ще в долі? Може вчитель отримує доплату тисяч з 60?, – запитує Журавель.

  Він заявив, що скерує офіційний запит з цього приводу до парламенту, Одеської міськради і правоохоронних органів.

  Як пояснила кореспонденту УСІ директорка міського департаменту освіти й науки Олена Буйневич, груп подовженого дня в одеських школах зараз бути взагалі не може. Справа в тому, що у школах організовано навчання у дві зміни, і кількість учнів у кожній зміні відповідає кількості місць в укриттях. Відповідно, і у Ланжеронівському ліцеї «продльонки» також не буде. Але школа може надавати додаткові платні послуги – йдеться про заняття для невеликих груп дітей. Ланжеронівський ліцей може надавати такі послуги, якщо будуть заяви від батьків, адже має право самостійного ведення бухгалтерського обліку. Ті школи, які такого права не мають, до речі, також можуть надавати платні послуги – але через централізовану бухгалтерію. Якщо ж гроші з батьків вимагають напряму, готівкою – то це вже порушення.

  Що стосується 200 грн за одне заняття, таку ціну Олена Буйневич назвала «захмарною», але відзначила, що якщо сюди включене харчування учнів – сніданок і обід, які оплачуються батьками, – то приблизно така сума й виходить.

  Але сказати, чи є у даному випадку порушення чи ні, я не можу, адже самого запита не отримувала. Є лише емоційний пост. Коли побачу запит – тоді зможу відповісти детально, – відзначила директорка департаменту.

  Источник: Новости Одессы

  Добавить комментарий

  Приготування борщу – як прискорити процес та зробити страву смачною?

  Приготування борщу – справжнє таїнство української культури! Існує безліч рецептів коронної страви українців, а кожна господиня обов’язково має свої маленькі секретики, які роблять саме її борщ найсмачнішим! Наш секрет приготування борщу полягає у використанні вже готової буряково-томатної заправки, яка повинна бути завжди під рукою, щоб не витрачати час на її окреме приготування. Добавить комментарий

  Как правильно подготовить помещение для установки окрасочной камеры

  Правильная подготовка помещения для установки окрасочной камеры играет ключевую роль в обеспечении качества и безопасности покрасочных работ. Компания TWEKO, ведущий производитель покрасочных камер для автомобилей и другой техники, делится основными этапами подготовки помещения, которые помогут создать оптимальные условия для установки и эксплуатации оборудования. Выбор подходящего места Первым шагом в подготовке помещения для установки окрасочной камеры […]

  Шолом для мотоцикла та велосипеда – головний захист від травмування

  Голова – найвразливіша частина тіла людини. За деякими даними близько 70% важких травм під час аварії на мотоциклі припадають через пошкодження голови. З огляду на це, наявність шолома вже не виглядає як звичайна вимога з правил дорожнього руху, а як необхідність, що рятує життя людини. Але ж і шолом шолому різниться. Крім того, що вони […]

  Где купить акустику для автомобиля

  Каждый автолюбитель старается сделать так, чтобы музыка в автомобиле звучала приятно для слуха. Качественный звук в салоне важен владельцу машины, ведь он негласно увеличивает его статус. Некоторые считают, что для организации музыкальной системы главное — купить хорошую автомагнитолу. Устройство определяет возможности и уровень системы. Однако стоит уделить больше внимания выбору динамиков, ведь от них зависят […]