Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Одеська облрада хоче відсудити арештований будинок прийомів

  Одеська обласна рада підготувала позовну заяву щодо розірвання договору купівлі-продажу будівель на Французькому бульварі, 85 в Одесі.

  Про це повідомили у пресслужбі облради.

  Там зазначили, що встановлені грубі факти невиконання істотних умов договору купівлі-продажу частини комплексу будинку представництв в Одесі, які були відчужені у 2015 році. Вказані недбалі дії з боку покупця завдають шкоди громаді та можуть призвести до знищення пам’ятки архітектури.

  У лютому суд наклав арешт на будівлі та споруди пам’ятки культурної спадщини місцевого значення площею 1 тисяча 284 квадратних метри та  вартістю понад 130 мільйонів гривень по вулиці Французький бульвар, 85, в Одесі.

  За даними слідства, посадовими особами управління з майнових відносин Одеської обласної ради у липні 2015 року на аукціоні реалізовано будівлі та споруди вищезазначеної пам’ятки культурної спадщини за заниженою на понад 100 млн грн вартістю.

  Наразі з метою збереження економічної вартості нерухомого майна, будівлі та споруди пам’ятки передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

  У 2015 році тодішній прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе заявив, що Будинок прийомів на Французькому бульварі, 85, продали фіктивному підприємству, яке у червні того року створив 20-річний громадянин України, та яке мало статутний фонд лише 1 тисячу гривень.

  Підприємство за місяць до аукціону надало до обласної ради документи на участь в аукціоні. Пізніше весь статутний фонд викупила офшорна компанія та стала власником підприємства. На аукціоні Будинок прийомів продали за 22 мільйони гривень.

  Оскільки офшорна компанія не може придбати комунальне майно, підприємство знову перереєструється на вказаного громадянина. Таким чином, на момент заяви Давіда Сакварелідзе єдиним власником Будинку прийомів була офшорна компанія.

  У серпні 2015 року співробітники одеського обласного управління протидії злочинам у сфері економіки, слідчого управління МВС та прокуратури області обшукали кабінет управління майнових відносин Одеської обласної ради через заяву тодішнього керівника Одеської міської організації партії «Батьківщина» Григорія Гріншпуна

  Заява стосувалася продажу кількох об’єктів у центрі Одеси на нещодавньому аукціоні. На думку «Батьківщини», об’єкти продали за безцінь. Представники «Батьківщини» неодноразово заявляли, що аукціони проводяться не відкрито, і на них не допускають підприємців, але керівництво обласної ради відкидало ці заяви. На одній з сесій обласної ради керівник фракції «Батьківщини» Сергій Веселов тоді заявив, що на аукціон, внаслідок якого продали «Будинок прийомів» обласної ради, не пустили підприємців.

  Цікаво, що за цією ж адресою в Одесі знаходиться ще один об’єкт, через який судиться прокуратура. У червні 2021 року Господарський суд Одеської області почав розглядати позов заступника прокурора Одеської області до регіонального відділення Фонду держмайна і ТОВ «Драйв-ІН».

  Йдеться про старовинний маєток на території санаторію імені Чкалова.

  З 2004 року там функціонує ресторан «Дача» відомого підприємця Савелія Лібкіна (власника «Драйв-ІН»).

  Будівля була приватизована їм в грудні 2018 року — на думку правоохоронців, незаконно. Зараз прокуратура домагається повернення об’єкта в державну власність.

  Особняк, який займає «Дача», був побудований в кінці XIX століття за проєктом архітектора Фелікса Гонсіоровського. Спочатку належав Людвігу Мерінгу — вельми багатому одеському лікарю.

  Є частиною пам’ятки архітектури і містобудування місцевого значення під назвою «Комплекс дач» (всього їх вісім).

  Кирило Бойко

  Источник: Регіональна мережа якісної журналістики

  Добавить комментарий

  Поживні речовини після тренування — що варто знати про них?

  У сучасному світі тренувань та фітнесу багато людей використовують післятренувальні поживні речовини, щоб підвищити свою продуктивність та ефективність під час тренувань. Ці спеціально розроблені харчові добавки забезпечують організм необхідними поживними речовинами в оптимальних пропорціях для підтримки відновлення, збільшення сили та витривалості, а також допомагають досягти поставлених тренувальних цілей. У цій статті ми надамо деяку важливу […]

  Завернутые в стиль: правильный выбор обоев для каждой комнаты

  При создании уютного и стильного интерьера одним из самых популярных решений являются обои. Они могут трансформировать пространство, придавая ему индивидуальность и характер. Однако, чтобы создать гармоничный дизайн, необходимо учитывать особенности каждой комнаты. Давайте рассмотрим, как выбрать подходящие обои для спальни, детской, гостиной и кабинета. Спальня: уют и спокойствие Спальня – это место отдыха, поэтому выбор […]

  Как должны быть настроены боковые зеркала?

  Большинство собственников не знают как правильно настроить зеркала в машине, действуя интуитивно: хорошо видно, значит регулировать больше не нужно. Это хороший вариант, но правильно — еще удобнее и безопаснее. Рассматривая зеркала интернет-магазина https://welldoneparts.com.ua/ru/avtozapchasti—kuzov—zerkalo/, можно прийти к выводу, что современные модели бывают нескольких типов с учетом регулировки: электрические, механические и полностью автоматизированные. Но как правильно настроить зеркала […]

  Трос ручника: Ключевые аспекты выбора и критерии качества

  Трос ручника – невидимый, но важный элемент автомобиля, чью роль в обеспечении безопасности водителя и пассажиров трудно переоценить. В этой статье мы рассмотрим, как правильно выбрать трос ручника и какие критерии качества следует учесть при покупке детали.  Прочность, гибкость, управляемость  Одним из первых и наиболее важных критериев выбора является материал, из которого изготовлен трос ручника. […]