Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач

    Україна воює с підступним ворогом, який став завдавати масованих ударів переважно вночі. Щоб захистити українське небо, цілком цивільна волонтерська група «Конструкторського бюро «Технарі»» вирішили працювати для ППО. Вони створили «єППО» — унікальну систему, яка дозволяє будь-якій небайдужій людині повідомляти про ворожі цілі у реальному часі, систему водіння у темряві «Сова», яка дозволяє військовій техніці пересуватися з вимкненими фарами. Зараз, крім того, що одеські інженери постійно збирають гроші на морські прожектори та прилади нічного бачення, вони розробили та запустили у виробництво фіксатор, що дозволяє кріпити на ПЗРК тепловізор та збивати рашистські цілі з «Ігли» у темряві.

    Модифікацію ПЗРК «Ігла» з приладом «Технарів» побачив фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

    Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

    Зенітний ракетний комплекс «Ігла» призначений для ураження реактивних, турбогвинтових і гвинтокрилих літаків, а також вертольотів в умовах природних і штучних теплових перешкод при візуальній видимості цілі. За час військових дій українські зенітники довели, що навіть радянськими «Іглами» можна збивати крилаті ракети. Але тільки вдень, коли видна ціль. В темряві збити ворожі ракети чи літальні апарати було дуже складно, якщо неможливо. Бійці підручними засобами намагались закріпити на старих ПЗРК тепловізори, щоб працювати й в темну пору. Та зрештою звернулися до конструкторського бюро волонтерів.

     

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Один з засновників «Технарів» Геннадій Сульдін закінчив одеський інститут зв’язку імені Попова та служив у радянській армії старшим сержантом протиповітряної оборони, саме тому він з однодумцями – інженерами, програмістами, зв’язківцями логістично- конструкторського підрозділу, допомагають передусім військовим із Протиповітряної оборони.

     

    Ідея поставити тепловізор на ПЗРК не нова. На початку двохтисячних на ПЗРК Стінгер ставили тепловізори, потім на польські ПЗРК Перун теж ставили тепловізори. На свій час це була досконала модель, але час іде, технічний прогрес іде, і нові цивільні моделі тепловізорів дуже-дуже перевищують старі армійські. Ідея виникла тому, що кацапи стали стріляти крилатими ракетами вночі. Ми розуміємо, що не можна так зробити, щоб зенітно – ракетні комплекси перекрили все, такого немає ніде. І треба якось перехоплювати ракети в дорозі. Почали тоді створюватися мобільні вогневі групи з переносними зенітними комплексами, але наші «Ігли», які дісталися нам в спадок від радянського союзу, це суто денна зброя. Вона працює по принципу — якщо бачу, то уражу. І виникла ідея, щоб вночі збивати крилаті ракети з ПЗРК Ігла, Стингер та й того ж Перуна. Бо його тепловізор виявився таким себе, застарілим, так би мовити. Десь чотири – п’ять місяців ми відбирали модель тепловізора, з’ясовували технічне завдання. Потім хтось почав робити саморобні кріплення, потім було перше ураження крилатої ракети Х-101 з ПЗРК «Ігла» з тепловізором, потім ми отримали технічне завдання від ПВОшників на розробку цієї системи. Приблизно чотири місяці ми працювали над кріпленням, було декілька переробок, але зараз кріплення працює, – розповів Генадій Сульдін.

     

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Геннадій Сульдін

     

    Тоді «Технарі» створили простий та надійний фіксатор, що підійде до різних моделей ПЗРК.

    Тепловізор має чотириточкове гвинтове кріплення з перехідником на планку. Вночі, коли темно, на ПЗРК за лічені хвилини встановлюється кріплення для тепловізора. Геннадій Сульдін показав як швидко та зручно фіксатор кріпиться на ПЗРК.

    Метою «Технарів» є те, щоб для кожного ПЗРК старого зразка йшов такий комплект — кріплення з тепловізором. Тому для їх виробництва та купівлі оптики об’єдналися кілька волонтерських організацій.

    За невеликі гроші. До трьох тисяч гривень, ми можемо провести модернізацію цього застарілого ПЗРК, завдяки чому він стає всепогодним та в будь-яку пору року та доби може працювати, – каже голова благодійної організації «ОборонаОдеси 2.0» Євген Ляшан.

     

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Наразі виробництво фіксаторів вже налагоджено у «промислових» масштабах аби були б гроші.

     

    Першими нову технічну розробку «Технарів»  оцінила 208 Херсонська зенітно- ракетна бригада. Прилад виявився зручним та легким в засвоєнні, тому ракетники змогли за допомогою приладу та тепловізору від одеських інженерів – волонтерів наприкінці листопада збити ворожий «Шахед» в темряві.

    Також успішним застосуванням по «Шахедах» модернізованою «Технарями» ПЗРК «Ігла» із тепловізійним обладнанням поділилося повітряне командування «Південь».

    Та й військові вдень, спеціально для журналістів, показали роботу модернізованої «Технарями» ПЗРК в дії.

    Долучитися до підтримки Вартових неба можна за посиланням:

    Технарі: на ППО – send.monobank.ua/jar/4KhAA1M3a3?fbclid=IwAR1frl8wVovXp8HHobsXmezIOSmsWmr3WOMq-0ZQnQXDLsYrp43kt6f9TU4

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Ще один крок до захисту неба над Україною: одеські «Технарі» показали, як роблять «прості» прилади для складних задач (фото, відео)

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Картины Карпачова от Strateg – как работает суггестивно-проективная арттерапия?

    Стресс, тревога и эмоциональная перегрузка стали нашими постоянными спутниками. От этого страдают и наши дети, которые не всегда могут словами объяснить свое внутреннее состояние. В таких случаях на помощь приходит суггестивно-проективная арттерапия, сочетающая в себе элементы искусства, психотерапии и суггестии.  Что такое суггестивно-проективная арттерапия? Суггестивно-проективная арттерапия – это метод психотерапии, основанный на использовании искусства для […]

    Тонирование фар пленкой: преимущества и недостатки

    Оклейка фар пленкой становится все популярнее среди владельцев авто. Рассказываем, зачем она нужна, а также какие есть плюсы и минусы  у процедуры, чтобы вам было легче принять решение касательно тюнинга авто.  Тонирование фар пленкой из полиуретана обеспечивает защиту оптики от механических повреждений, таких как сколы и царапины, и воздействия ультрафиолета. Однако, в отличие от прозрачной […]

    ТОП 10 лучших электромобилей для покупки в 2024

    Электрокары завоевывают все больше сторонников. Экологические соображения, а также все более жесткие нормы выбросов могут подтолкнуть людей к их покупке. Однако определить лучший электромобиль в 2024 году может быть непросто, ведь каждый из них по-своему хорош. В этом списке все автомобили заслуживают внимания, а купить авто из списка или другие качественные электромобили https://atl.ua/autosale/elektromobili рекомендуем в ATL. Рейтинг электромобилей 2024 […]

    Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

    В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]