Мобільний клас безпеки — це унікальний транспорт: автомобіль, який оснащений всім необхідним для занять з дітьми щодо безпечної поведінки під час війни. У четвер, 19 жовтня, такий мобільний клас безпеки прибув до Одеси, де поліцейськи та рятувальники провели перші заняття.
На заняттях у мобільному Класі безпеки побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.
Першими відвідувачами фургона стали діти-переселенці, які через воєнні дії змушені були залишити рідні домівки та переїхати до Одеси.
Ангелина потрапила під снаряд “Града”. Він розірвався в 10 метрів від неї. Тому ми у вересні переїхали до Одеси. Річ у тому, що в цих ситуаціях дитина обізнана, бо ми були під окупацією. Ми знали, що летить і де летить. Робота з нею була проведена вдома. Вона це все пройшла, але повторити не буде зайвим, тим більш що вона любить дізнаватися щось нове, – каже Інна Александрова, мати 11 річної Ангеліни, які переїхали до Одеси з Кізомису Херсонської області.
У мобільному класі в ігровій формі рятувальники та поліцейські навчали дітей, як діяти у разі виникнення небезпечних ситуацій різного характеру.
Діти тренувались у тому, як безпечно переходити вулицю, в’язати рятувальні вузли та гасити умовну пожежу, а все це діти змогли зробити пройшовши «Смугу перешкод», яка йде в комплекті із мобільним класом безпеки.
Діти не лише зарядились позитивними емоціями та отримали нові знання, а й стали маленькими друзями рятувальників та поліцейських.
В Одесі урок у мобільному класі безпеки пройшов на “відмінно” й тепер мобільний клас попрямує регіоном. Даний мобільний клас безпеки орієнтований на навчання дітей, які мешкають в населених пунктах, де школи та садочки працюють онлайн і немає стаціонарних класів.
ДСНС разом з поліцією планують проводити навчання двічі на тиждень.
До нас можуть звертатися різні навчальні заклади щодо мобільного класу безпеки. Треба написати заяву на головне управління, і ми їх будемо включати в графік. Будемо приїздити та також проводити заходи. Навчання перейшло на зовсім інший рівень і стосується і рятувальників, і інших служб. Ми зараз розуміємо всі ризики сьогодення. Якщо старшим дітям ми можемо чітко розказати – це можна, а це не можна, – то з молодшими дітьми це треба робити в ігровій формі. Якщо раніше дітям цікаво було просто гратися, то зараз вони питають, як поводити себе, коли вони йдуть вулицею та їх застає обстріл, чи можна підняти іграшку та інші подібні питання. Так, як ми вчимо зараз, раніше такого не було, – каже прессекретарка ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Источник: Новости Одессы