Ті хто думає що мова не важлива – знаходяться під трьохсотлітнім впливом російської імперії, радянського союзу, а зараз і росії, яка використовує це питання для просування своїх ідеологічних конструктів.
Таку думку на брифінгу щодо розвитку Української мови на Одещини у Медіацентрі Україна – Одеса промовила Ярослава Різникова, заступник директора департаменту культури національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОВА. Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Мовне питання завжди в тренді в будь якій країні. Звичайно, що існування різнопланових документів які дають можливість розбудувати екосистему української мови – є надзвичайно важливими, – зазначила посадовиця.
За словами Ярослави Різникової, у 2014 році 51% батьків обирали російську мову для навчання дітей. А вже у 2018 році 83% учнів самі бажають вчитися вже українською мовою.
Цікава ситуація з питанням державної мови і мовами національних меншин. Ми використовували дослідження фонду демократичних досліджень (жовтень 2022 р), і виявилось, що українську мову як рідну вважають 82% населення України, тоді як в Одесі лише 57,3%. Щодо російської мови, на території нашої держави рідною її вважають 10% населення, разом з тим, на Одещині – майже 30%.
На кшталт інших мов, які вважають рідними в Україні – майже 1,5%, в Одесі – 5,4%.
Також не треба забувати, що Одеській області майже 37% громадян є представниками не титульної нації, – додала вона.
Ярослава Різникова акцентує на тому, що Державна служба з етнополітики і свободи совісті готує проєкт, який дозволить в селах де проживає нацменшина, умовно 100 років, і переважно розмовляє своєю рідною мовою, проводити документообіг, використання табличок, робити звернення та інше на їх рідній мові.
Щодо порушень мовного законодавства посадовцями, – найбільше випадків в Болградському районі. Усі посадовці попереджені. Мова це наша зброя. І без Української мови не може бути Держави Україна, – резюмує Різникова.
Источник: Новости Одессы