Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    Створена інтерактивна карта наслідків Каховської катастрофи

    6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Тим самим вчинили воєнний злочин та екоцид,  що призвело до екологічної катастрофи національного масштабу і завдало непоправної шкоди Чорному морю та іншим водоймам країни. Побачити наслідки руйнування можна побачити на інтерактивній карті, яку створила ГО “Зелений лист”, передає Бессарабія.UA.

    Інтерактивна карта містить важливу інформацію стосовно Каховської катастрофи та ії наслідків, зокрема офіційні відповіді на запити організації. Карта призначена для всіх дослідників страшного терористичного акту росії.

     

    Каховська катастрофа вплинула на стан Чорного моря: створена інтерактивна карта її наслідків

     

    Один з розділів опису карти, присвячений дослідженню впливу катастрофи на стан Чорного моря.

    Після руйнування греблі вода з Каховського водосховища почала стрімко рухатись у бік Чорного моря. Через кілька годин вона вже була в Дніпро-Бузьскому лимані, а через добу в Чорному морі, через дві доби – біля узбережжя Одеси, а через тиждень вже дійшла до берегів Дунаю. Потужна хвиля води приносила до узбережжя Одеської області побутову техніку, частини зруйнованих будинків, мертвих і навіть живих тварин – не лише свійських, а й диких, шматки відірваної від суші землі з очеретом та навіть деревами.

    Шлейф брудної вони, що включав завис з піднятого із дна водосховища мулу, родючого шару ґрунту затоплених територій і залишків змитих населених пунктів, поєднався з морськими течіями північно-західної частини Чорного моря та прямував на південь – до узбережжя Румунії та Болгарії.

    Площа замулення моря 6 червня складала 616,8 км², 9 червня – 1248,2 км², а 10 червня  – 1710 км².

    Як зазначають екологи, каховська хвиля принесла з собою два потужних негативних наслідки для морської екосистеми – не тільки забруднення, а й опріснення морської води.

    Прісна вода з Каховського водосховища потрапила в Чорне море через 3‒4 дні після прориву греблі та досягла узбережжя Одеси, знизивши нормальну солоність морських вод зі звичайних 17‒18 проміле до 4 проміле. Вода з Каховського водосховища не просто йшла по поверхні, вона витіснила морську воду.

    Український науковий центр екології моря зафіксував, що згідно із супутниковими даними впродовж першого тижня після знищення греблі забруднені річкові води охопили понад 7 300 кв. км північно-західного шельфу Чорного моря.

     

    Каховська катастрофа вплинула на стан Чорного моря: створена інтерактивна карта її наслідків

     

    Через підрив греблі Каховської ГЕС у море потрапили сотні тисяч тонн брудної води, це спровокувало формування на його поверхні плівки. Одеська затока “зацвіла” комплексом потенційно токсичних ціанобактерій. Ще у морській воді розвилися токсичні водорості – динофлагеляти.

     

    Каховська катастрофа вплинула на стан Чорного моря: створена інтерактивна карта її наслідків

     

    Крім того, за результатами лабораторних досліджень проб води, лабораторіями Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України були виділені збудники інфекційних хвороб.

    Також індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) значно перевищував нормативні вимоги. Наявність всіх перерахованих біологічних патогенів у воді відкритих водойм Одеської області, зокрема Чорному морі, Білгород-Дністровському лимані та р. Дунай, створювала реальну загрозу життю та здоров’ю населення.

    Практично половина площі південно-західної частини Чорного моря (45,8%) станом на 15 червня 2023 року була охоплена наслідками потрапляння вод Каховського водосховища в море. Цвітіння водоростей спостерігалося на площі близько 1500 кв. км. Сильно забруднені ділянки (нафтопродукти, органічна речовина) становили близько 6000 кв. км.

    Варто зазначити, що внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС довкіллю було завдано шкоди, за попередніми розрахунками, на 146 млрд грн. Однак повну картину отриманих збитків можна буде побачити тільки після деокупації Півдня України.

    Источник: Новости Бессарабии

    Добавить комментарий

    Термобілизна для спорту: зручність та ефективність

    Наявність спеціального одягу для занять спортом — важлива умова комфорту під час фізичних навантажень. Одним з обов’язкових елементів спортивного гардероба є термобілизна. Основні функції термобілизни Термобілизна — це особлива категорія одягу, яка одягається на перший шар. Вона потрібна для активного відпочинку, занять спортом, повсякденного носіння у холодну пору року. Завдяки своєму складу та крою ці вироби […]

    Купівля та продаж криптовалюти: де це доступно?

    Придбати ICP token, BTC, ETH та інші криптовалюти сьогодні не важко, оскільки ринок пропонує широкий вибір регульованих платформ. На таких торгових майданчиках можна легально скористатися всіма послугами. Але важливо пам’ятати, що цифрові активи, як і інші види інвестицій, мають плюси та мінуси. Переваги купівлі криптовалюти: Потенціал високого прибутку. Диверсифікація інвестиційного портфеля. Участь у інноваційних технологіях. Можливі […]

    Сколько стоит страховка на авто в Одессе?

    Стоимость автострахования в Одессе, как и в любом другом городе, зависит от множества факторов. Ответ на вопрос “Сколько стоит страховка на авто Украина?” может значительно варьироваться в зависимости от типа автомобиля, его возраста, марки, объема двигателя, а также от выбранных страховых опций и компании. Основные виды автострахования в Одессе ОСАГО. Эта страховка является обязательной для […]

    Зоомагазин MasterZoo: лучшие товары для домашних питомцев

    Завели щенка, котенка, хомячка или даже игуану? Обязательно купите для маленького жителя все самое необходимое. Понадобится индивидуальный набор корма, покупка лежанки для сна, лотка, посуды. В зависимости от вида животного может потребоваться одежда и аксессуары, самый необходимый инвентарь для прогулки. В современном зоомагазине Masterzoo сети сервисов zakaz.ua несложно отыскать все для заботы о домашних питомцах: […]