Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

    У чому причина росту хворих на туберкульоз на Одещині

    За 2023 рік захворюваність на туберкульоз в Одеській області зросла на 6%. За даними лікарів, нині наш регіон займає одне з перших місць, де фіксують нові випадки хвороби.

    Під час брифінгу «Протидія поширенню туберкульозу. Методи профілактики», фахівці розповіли представникам медіа про тих, хто знаходиться у зоні ризику.

    Медики характеризують епідеміологічну ситуацію в Одеській області, як нестійку. Адже у регіоні зберігається тенденція до зростання захворюваності на туберкульоз.

    За даними фахівців, у 2023 році захворюваність серед населення області зросла на 6%, а офіційний показник склав майже 100 випадків хвороби на 100 тис. населення, перевищив середній показник по країні у два рази. Зростає захворюваність й серед дитячого населення.

    Так, найбільше випадків хвороби було зареєстровано у Роздільнянському районі, – там на 100 тис населення захворіло 150 осіб. У Березівському районі – 126 людей, в Одеському районі – 100 особа на 100 тис. населення. Найнижчі показники відмічались у Болградському та Ізмаїльському районах.

    За офіційними даними протягом 2023 року на Одещині було виявлено загалом 2 330 випадків туберкульозу. Попри військову агресію кожен з медичних працівників робить усе можливе, щоб кожен пацієнт отримував лікування постійно і міг одужати, – зазначив директор Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Олександр Толстопятов.

    Медики нагадали, туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликано бактерією полички кока та уражає переважно легені, а також різні системи дихання.

    У зоні ризику:

    – люди з ослабленою імунною системою,
    – особи, які перебувають у близькому контакті з хворими на туберкульоз (наприклад, члени сім’ї, співмешканці),
    – люди, що живуть в умовах низького рівня гігієни та низького соціально-економічного статусу,
    наркомани,
    – ув’язнені,
    – ті, що живуть у закритих установах.
    Крім того, війна та її різні чинники негативно вплинули на розповсюдження хвороби, тому у зоні ризику опинилися біженці. Зокрема, до хвороби призводили: постійний стрес, погане харчування та погіршення умов проживання під час воєнного стану.

    Під час війни можливість інфікуватися мікобактерією зростає через вимушене перебування у місцях зкопичення людей, у сховищах під час евакуації, обмежений доступ до медичної допомоги, тощо, – проінформував Олександр Толстопятов.

    Підвищений ризик захворюваності мають немовлята та діти до двох років – у яких ще не сформована імунна система, додають лікарі. Захистити малюка від хвороби може вакцина БЦЖ.

    Вакцинацію БЦЖ проводять новородженим, які не мають протипоказань. На сьогодні пологові будинку Одеської області забезпечені вакцинами в достатній кількості. Дослідження показали, що у дітей, яким не робили щеплення, захворюваність виникає у 15 разів частіше, ніж у тих кого своєчасно вакцинували, – зазначив заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Сергій Дементєв.

    Источник: Новости Одессы

    Добавить комментарий

    Картины Карпачова от Strateg – как работает суггестивно-проективная арттерапия?

    Стресс, тревога и эмоциональная перегрузка стали нашими постоянными спутниками. От этого страдают и наши дети, которые не всегда могут словами объяснить свое внутреннее состояние. В таких случаях на помощь приходит суггестивно-проективная арттерапия, сочетающая в себе элементы искусства, психотерапии и суггестии.  Что такое суггестивно-проективная арттерапия? Суггестивно-проективная арттерапия – это метод психотерапии, основанный на использовании искусства для […]

    Тонирование фар пленкой: преимущества и недостатки

    Оклейка фар пленкой становится все популярнее среди владельцев авто. Рассказываем, зачем она нужна, а также какие есть плюсы и минусы  у процедуры, чтобы вам было легче принять решение касательно тюнинга авто.  Тонирование фар пленкой из полиуретана обеспечивает защиту оптики от механических повреждений, таких как сколы и царапины, и воздействия ультрафиолета. Однако, в отличие от прозрачной […]

    ТОП 10 лучших электромобилей для покупки в 2024

    Электрокары завоевывают все больше сторонников. Экологические соображения, а также все более жесткие нормы выбросов могут подтолкнуть людей к их покупке. Однако определить лучший электромобиль в 2024 году может быть непросто, ведь каждый из них по-своему хорош. В этом списке все автомобили заслуживают внимания, а купить авто из списка или другие качественные электромобили https://atl.ua/autosale/elektromobili рекомендуем в ATL. Рейтинг электромобилей 2024 […]

    Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

    В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]