Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  У справі про «одеську нафту Курченка» проводять обшуки екс-депутата

  Сьогодні зранку СБУ та НАБУ провели спільний обшук у колишнього народного депутата України Сергія Пашинського.

  Про це повідомили в СБУ.

  НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру колишньому нардепу, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам. Вони підозрюються у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії. Завдяки спеціалістам Державної аудиторської служби України встановлено, що внаслідок цих оборудок, які були здійснені у 2014-2017 роках, державному бюджету було завдано збитків на майже 1 млрд гривень.

  Йдеться про паливо, що належало кремлівській компанії «Роснефть» і було задіяно у схемах олігарха-втікача Сергія Курченка.

   

  У скандального екс-депутата проводять обшуки у справі про «одеську нафту Курченка»: що відомо (фото)

   

  Сам Сергій Пашинський у Фейсбук заявив, що обшуки буцімто «відволікають» його від роботи у Національній асоціації підприємств оборонної промисловості, яку він очолює з березня 2022 року. Крім того, за словами Пашинського, йому не оголошували підозру – про це раніше повідомила низка ЗМІ.

   

  У скандального екс-депутата проводять обшуки у справі про «одеську нафту Курченка»: що відомо (фото)

   

  Нагадаємо, за версією слідства, Сергій Курченко у 2011-2014 роках створив злочинну організацію, яка займаласфя ввозом на митну територію України нерозмитнених нафтопродуктів. Їх продавали на внутрішньому ринку, не сплачуючи при цьому податків, зборів і платежів. Також бізнесмен оформлював фіктивне вивезення цих нафтопродуктів за межі України. Слідчі підрахували, що ця схема коштувала державі понад 3,1 млрд грн. Відзначимо, що Курченко у 2013 році став фактичним власником Одеського нафтапереробного заводу.

   

  У скандального екс-депутата проводять обшуки у справі про «одеську нафту Курченка»: що відомо (фото)

   

  У 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка. Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.

  За вказівкою фігурантів справи посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата.

  За даними слідства, далі ці нафтопродукти реалізовувались на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

  Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. «нафтопродуктів Курченка». Все решта – це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, у свою чергу, закуповувала їх у рф та білорусі. У цей же час фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили.

  На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.

  У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн.

  Нагадаємо також, що Сергій Пашинський неодноразово ставав фігурантом скандалів. Зокрема, у новорічну ніч 31 грудня 2016 року він застрелив чоловіка, який нібито на нього напав. А у 2018 році НАБУ розслідувало його причетність до закупівель старої військової техніки за завищеними цінами.

  Источник: Новости Одессы

  Добавить комментарий

  Курсы английского языка онлайн: развивайте навыки с EnglishDom!

  Свободное владение английским языком открывает перед вами массу перспектив: от просмотра фильмов с оригинальной озвучкой до путешествия по миру, от обучения в престижных зарубежных университетах до карьерного роста. Онлайн курсы английского в Englishdom делают процесс обучения легким и доступным.  Платформа EnglishDom предлагает онлайн курсы для разных уровней изучения – от начального до высокого. Основное преимущество […]

  Область применения и особенности шариковых подшипников

  Шариковый подшипник предназначен для восприятия нагрузок и обеспечения вращения валов машин и механизмов относительно неподвижных осей с минимальным трением. Конструктивно состоит из наружного и внутреннего кольца, между которыми расположен ряд шариков, вращающихся по дорожкам качения этих колец. Благодаря этому нагрузка распределяется равномерно. Прежде чем купить подшипники, нужно узнать об особенностях представленных деталей. Область использования подобных конструкций […]

  Каші Гербер: якісний прикорм для дитини

  Перший прикорм повинен наповнювати організм корисними речовинами та вітамінами, але в строго відміряних дозах – перевищення певного показника також небезпечне. Дитина має бути ситою і отримувати задоволення від нової їжі, тому на допомогу батькам приходять спеціальні дитячі каші. Як підібрати дитячу кашу Вибір товарів на ринку просто величезний, тому при виборі враховують вікову категорію та […]

  Каши Гербер: качественный прикорм для ребенка

  Первый прикорм должен наполнять организм полезными веществами и витаминами, но в строго отмеренных дозах — превышение определенного показателя также опасно. Ребенок должен быть сытым и получать удовольствие от новой пищи, поэтому на помощь родителям приходят специальные детские каши. Как подобрать детскую кашу Выбор товаров на рынке просто огромный, потому при выборе учитывают возрастную категорию и […]