Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Виставка майстрині петриківського розпису переселенки Людмили Гацури відбудеться у Болграді

  17 серпня у палаці Кришталь, що розташований на Соборній площі міста Болград, відбудеться виставка майстрині петриківського розпису Людмили Гацури з Миколаєва. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болград туристичний.

  Після постійних обстрілів рідного міста Людмила Гацура мала тікати у невідомість. Однак вже понад рік вона з родиною проживає у Болграді.

  Поринула у петриківський розпис майстриня 13 років тому, весь цей час вимальовувала свій творчий шлях. У 2018 році у Миколаєві відбулась її персональна виставка. Згодом Людмилу запрошували на різноманітні майстер-класи в Україні. Серед замовників робіт художниці є й іноземці.

  Болград, який став прихистком для Людмили, також надихнув її на нові роботи. За підтримки Відділу культури та туризму Болградської міської ради та Туристичного інформаційного центру мешканці та гості громади зможуть познайомитися з майстринею та наживо побачити роботи унікального українського мистецтва.

  Отже, виставка Людмили Гацури відбудеться у Болграді 17 серпня об 11:30 у палаці Кришталь.

  Додамо, петриківський розпис, або «петрикі́вка», — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині у селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.

  Характерною особливістю петриківського розпису є переважання рослинних візерунків і створення передовсім фантастичних, небувалих у природі форм квітів, в основі яких лежить уважне спостереження місцевої флори. Професійні майстри «петриківки» здебільшого малюють без попередньо накресленого контуру і не користуються вимірювальними інструментами. Майбутній витвір заздалегідь виношують в уяві та виконують лише після того, як композиція повністю продумана.

  Особливістю розпису є також те, що елементи малюнку виводять одним мазком.

  Источник: Новости Бессарабии

  Добавить комментарий

  Приготування борщу – як прискорити процес та зробити страву смачною?

  Приготування борщу – справжнє таїнство української культури! Існує безліч рецептів коронної страви українців, а кожна господиня обов’язково має свої маленькі секретики, які роблять саме її борщ найсмачнішим! Наш секрет приготування борщу полягає у використанні вже готової буряково-томатної заправки, яка повинна бути завжди під рукою, щоб не витрачати час на її окреме приготування. Добавить комментарий

  Как правильно подготовить помещение для установки окрасочной камеры

  Правильная подготовка помещения для установки окрасочной камеры играет ключевую роль в обеспечении качества и безопасности покрасочных работ. Компания TWEKO, ведущий производитель покрасочных камер для автомобилей и другой техники, делится основными этапами подготовки помещения, которые помогут создать оптимальные условия для установки и эксплуатации оборудования. Выбор подходящего места Первым шагом в подготовке помещения для установки окрасочной камеры […]

  Шолом для мотоцикла та велосипеда – головний захист від травмування

  Голова – найвразливіша частина тіла людини. За деякими даними близько 70% важких травм під час аварії на мотоциклі припадають через пошкодження голови. З огляду на це, наявність шолома вже не виглядає як звичайна вимога з правил дорожнього руху, а як необхідність, що рятує життя людини. Але ж і шолом шолому різниться. Крім того, що вони […]

  Где купить акустику для автомобиля

  Каждый автолюбитель старается сделать так, чтобы музыка в автомобиле звучала приятно для слуха. Качественный звук в салоне важен владельцу машины, ведь он негласно увеличивает его статус. Некоторые считают, что для организации музыкальной системы главное — купить хорошую автомагнитолу. Устройство определяет возможности и уровень системы. Однако стоит уделить больше внимания выбору динамиков, ведь от них зависят […]