Сollaborator

предложите новость

форма отправки новости
X

  Як у Болградській громаді цього року відзначили Бабин день

  Традиційно, 21 січня у населених пунктах Болградської громади відзначили Бабин день. Це свято покликане шанувати жінок, які допомагають дітям народитися на світ. Старовинний обряд поливання повитухи відтворив колектив Обласного центру болгарської культури в місті Болграді та колектив КЗ “Центр культури та дозвілля” села Залізничне. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

  У Бабин день віддають данину та дякують повитухам, які допомогли жінкам у важливий момент життя, підтримали та подарували можливість стати матерями.

   

  Цього року колектив Обласного центру болгарської культури завітав до Тамари Петрівни Добрєвої, жительки міста Болград, щоб здійснити стародавній обряд поливання “бабки-повитухи”. Жінка багато років працювала у пологовому будинку та допомогла сотням дітей з’явитися на світ.  Роками Тамара Петрівна опікувалася породіллями та дбала про порятунок матерів та новонароджених.

   

  “Співробітники Центру відтворили давній звичай раннього набору свіжої води з джерела: у казан з водою кладуть стеблинку базиліка, беруть мило, новий рушник і подарунки та прямують до «бабиної» хати її «поливати». Ритуальне поливання баби-повитухи, головної фігури свята, відбувається під плодовим деревом у саду. Кожна жінка передає їй мило, наливає їй води, щоб вмитися, і дарує їй рушник, який вона принесла. «Бабуся» прикрашає жінку пучком герані, а коли молоді дівчата її поливають, розкидає краплини води вгору з побажаннями багатого народження”, — пояснили значення обряду у Центрі болгарської культури.

  До Бабиного дня відтворили старовинний обряд й у селі Залізничне Болградської громади. Колектив КЗ “Центр культури та дозвілля” відзняв відео обряду поливання бабки-повитухи, який болгарською мовою озвучила керівниця фольклорного колективу “Радість” Галина Бірюкова та його учасниці. На площі біля Будинку культури населеного пункту зібралися жінки з дітьми та молоді дівчата у національних вбраннях, щоб разом відвідати жінку-повитуху. Потім всі разом направилися до етнографічного музею села Залізничне, де саме й відбулося головне дійство. У музеї зберігаються старовинні атрибути побуту, фотографії, одяг, тканина, килими, меблі, серед них є й дерев’яні колиска та люлька, що підв’язана до стелі, саме у таких раніше спали діти.

  Всі ці елементи наче повертають у минуле та надають обряду поливання повитухи особливе значення. Народна та спокійна музика, пронизуючі душу слова, зібрані з різних творів про Бабин день, і відеоряд знайомлять з історією свята, його головним посилом — повитуха — це жінка з добрим серцем, світлою душею, золотими руками, яка опікується породіллями та допомагає їх родинам пізнати щастя батьківства.

   

  Источник: Новости Бессарабии

  Добавить комментарий

  Для чего предназначена ручная ленточная пила для разделки туш?

  В процессе убоя КРС и свиней и последующей обработки сырья часто возникает необходимость разделения туш на полутуши или разрезания больших кусков мяса, в том числе с костями либо замороженного, на более мелкие. Для таких операций предназначена пила для распиловки туш, цена на которую приведена в каталоге компании Розфуд. Этот эргономичный инструмент с мощным электромотором и высокой производительностью […]

  Моторное масло 0W20: незаменимый элемент для вашего автомобиля

  Моторное масло 0W20 – это не просто жидкость, а важный компонент, обеспечивающий стабильную работу двигателя. Это масло для двигателя обладает уникальной вязкостью, что делает его особенно подходящим для использования в холодных климатических условиях. Оно обеспечивает легкий запуск двигателя при низких температурах, снижает трение и износ деталей, а также способствует более эффективному расходу топлива. Моторное масло […]

  Как на вкус виски Chivas Regal и что может испортить впечатление от дегустации напитка

  Шотландский виски Chivas Regal уверенно завоевал популярность далеко за пределами Европы. Алкогольный напиток ассоциируется с королевской изысканностью и большим удовольствием. Купанный виски в первые годы истории бренда готовили для подачи королеве Виктории братья Чиваса. В США такое спиртное стало популярным после Второй мировой войны. Среди ценителей Chivas Regal — Фрэнк Синатра и Дин Мартин. Сегодня […]

  Як смакує віскі Chivas Regal і що може зіпсувати враження від дегустації напою

  Шотландський віскі Chivas Regal впевнено завоював популярність далеко поза межами Європи. Алкогольний напій асоціюється з королівською вишуканістю та неабияким задоволенням. Купажований віскі в перші роки історії бренду готували для подавання королеві Вікторії брати Чівас. У США таке спиртне стало популярним після Другої світової війни. Серед поціновувачів Chivas Regal — Френк Сінатра та Дін Мартін. Сьогодні […]