Ви вирішили замовити меблевий гарнітур спеціально під свій інтер’єр? Чудово! Але вас бентежить широкий спектр матеріалів, що застосовуються у виробництві. Ви не можете зрозуміти, що вибрати? Щоб полегшити вам вибір, розповімо детальніше про кожен вид матеріалу.
Значна частина корпусних меблів виготовляється з матеріалів на основі деревини. Далі розглянемо найпоширеніші види.
Це найдавніший тип матеріалу для виробництва меблів. Він міцний, жорсткий і надійний у використанні. Вироби з натурального дерева відрізняють текстура, колір та особлива неповторна краса. Існує два основні типи деревини – м’яка та тверда. М’яка виготовляється з хвойних дерев, тобто вічнозелених, а тверда – з листяних. Тверді породи добре відомі своєю довговічністю, у той час як хвойні – гнучкістю. Хвойні дерева ростуть швидше, ніж листяні, тому меблі, виготовлені з м’якої деревини, коштують дешевше.
Найпопулярнішими вважаються:
Інші поширені види листяних порід – вишня, клен, ясен, волоський горіх та бук. Вони також мають чималий попит у меблевій сфері.
До м’яких сортів деревини відносять декілька порід. Серед найпопулярніших виділяють наступні:
Інші типи м’яких хвойних порід – вільха, ялина. Вони також прекрасно зарекомендували себе як сировина для виготовлення меблів.
Раніше пластик використовувався тільки для офісних та садових приміщень. Але, беручи до уваги міцність та мобільність, він знайшов своє застосування у виготовленні кухонних фасадів стільців, столів, рецепцій. Пластикові меблі прості в обслуговуванні та експлуатації, не бояться вологи та температурних коливань.
Метали мають високу температуру плавлення й добру щільність. Їм можна надавати різні форми без руйнування. У виробництві використовуються сталь, алюміній, залізо. Характерними властивостями меблів із цього матеріалу є те, що вони можуть довго служити без особливого технічного обслуговування, використовуватися як у традиційних, так і класичних інтер’єрах. З металу виготовляють стільниці для кухні, стільці, стелажі.